porady

Wskazówki dotyczące wyboru kolorów farb do wnętrz.

Najłatwiejszym sposobem na wybranie kolorów farb do wnętrz jest rozpoczęcie od barw, które lubisz. Kiedy zaczynasz od kolorów, które kochasz, nie jesteś związana tradycyjnymi schematami dla określonego stylu dekoracji. Lecz nie zawsze jest to takie proste i oczywiste. Jak dobrze dobrać kolor do ściany? Oto krótki poradnik, który znacznie ułatwi ten proces:

Znajdź inspirację

Czasopisma i katalogi zawsze były podstawą dekoracyjnych inspiracji. Masz dostęp do tysięcy stron w internecie. Witryny sprzedawców detalicznych mogą być pomocne dzięki winietom do pokoi, a witryny firm malarskich mogą również pokazywać sposoby wykorzystania koloru w domu. Portale społecznościowe, takie jak Pinterest i Instagram, również mogą zainspirować Cię kolorami. Pinterest doskonale nadaje się do tworzenia mapy inspiracji dla Twoich pomysłów, dzięki czemu możesz przechowywać je wszystkie jednym miejscu.

Użyj schematów

Nie musisz zagłębiać teorii kolorów, aby wyciągnąć świetne pomysły z małego wyboru kolorów. Poznanie schematów, tego, jakie kolory współgrają ze sobą najlepiej, znacznie ułatwi Ci dobranie najlepszej dla Ciebie palety.

Bądź kreatywny dzięki użyciu neutralnych kolorów

Tylko dlatego, że wybierzesz neutralne kolory, nie oznacza, że muszą być stonowane. Możesz ożywić swoją paletę kolorów, wykazując się kreatywnością w ich używaniu. Ściana w paski w neutralnych kolorach dodaje stylu, ale nadal sprawia, że pomieszczenie wygląda na ciepłe i żywe. Neutralny kolor ścian z pastelowym sufitem to sprytny sposób na dodanie koloru bez utraty kojącego klimatu przestrzeni.

Wyciągnij kolor z przedmiotów

Jednym z najłatwiejszych sposobów doboru kolorów farb do wnętrz jest rozpoczęcie od rzeczy, które na pewno w nim będą. Poduszki, pościel, a nawet obrusy mogą dostarczyć pomysłów na kolor farby. Jeśli tworzysz ścianę akcentującą, spójrz na najodważniejsze kolory w pokoju. Jeśli chcesz wybrać bardziej subtelną barwę farby lub użyć ją na większej przestrzeni, spójrz na kolor w małych detalach. Zabierz próbkę do sklepu z farbami, aby wybrać paski dostępnych farb i obejrzyj je w domu.

Szukaj pomysłów na zewnątrz

Popularną inspiracją dla schematów kolorystycznych jest wprowadzanie ich z zewnątrz. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zieleń liści, czy wyluzowany błękit plaży, schematy kolorów inspirowane wyglądem zewnętrznym mają zapewnić spokój i odprężenie. Pamiętaj, aby wypróbować swoje ulubione kolory o każdej porze dnia i nocy oraz przy zamkniętych i otwartych oknach, aby uzyskać jak najbardziej realistyczny obraz możliwych wyborów.

Wypróbuj jaśniejszy lub ciemniejszy odcień

Przy wyborze kolorów farb do wnętrz można niemiło się zaskoczyć. Krótko mówiąc, niechciane odcienie czające się pod Twoim ulubionym kolorem farby, potrafią zepsuć cały wystrój. Prosty beż może nie być taki prosty, jeśli ma silny zielony odcień. Jedynym sposobem dokładnego odczytania tego, jak półcień będzie wyglądał w Twoim domu, jest próbka koloru. Odcienie z innych powierzchni w pokoju mogą również zmienić wygląd farby z powodu odbicia światła, dlatego niezbędne jest pobieranie i sprawdzanie próbek.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *