porady

3 błędy, których należy unikać, łącząc stare meble z nowymi.

Stworzenie eklektycznej mieszanki starego i nowego jest bardzo efektownym i łatwym w użyciu zabiegiem, gdy jest zrobiony poprawnie, jednak jest to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych efektów do uzyskania. Samodzielne wybieranie wszystkich mebli lub akcesoriów do domu może być trudne, zwłaszcza gdy zależy Ci na tym wrażeniu. Kluczem jest wiedza, które elementy będą pasować w Twoim domu i umiejętność ukształtowania całości tak, aby nie wyglądała na chaotyczną lub zagraconą.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w tradycyjnie urządzonym domu, ale kochasz nowoczesne meble, czy też mieszkasz we współczesnym domu, ale kochasz urok starych mebli, możesz połączyć te dwa style, aby stworzyć oszałamiające wnętrze. Wszystko, co musisz zrobić, to uniknąć poniższych błędów.

1. Niedopasowany chaos

Starannie dobieraj meble i wszystkie dodatki. Zawsze miej na uwadze ogólny wygląd, aby wszystko dobrze ze sobą współgrało i tworzyło spójny wygląd – nie chcesz tworzyć poczucia chaosu. Nie ulegaj pokusie, by wypełniać pokój stosem ciekawych znalezisk ze sklepów z antykami. Zamiast tego wybierz kilka kluczowych elementów, które będą pełnić rolę głównych elementów w pokoju. Czyste linie surowo białego, współczesnego krzesła są uproszczone i nie wymagają dużo uwagi. Doskonale kontrastuje to z głównym akcentem przestrzeni, jakim jest solidny, bogato zdobiony, zabytkowy stół. Kontrastowa czerń i biel sprawdzają się w prawie każdym ustawieniu. Dodatek białego wazonu na stole komponuje się z białym krzesłem i białą ścianą, spajając całość w całość.

2. Używanie zbyt dużej ilości koloru

Białe lub neutralne tło to idealne płótno do wyeksponowania kluczowych mebli i akcesoriów. Mieszanie starych i nowych elementów razem w pokoju, może czasami wywołać wrażenie przepychu, więc staraj się unikać używania zbyt wielu kolorów, ponieważ tylko zwiększy to ten efekt. Białe ściany, neutralne kafelki i białe krzesła idealnie łączą się ze sobą i innymi elementami, dzięki czemu stół z drewna w stylu kolonialnym i czarno-biała grafika mogą być centralnym, idealnie spasowanym punktem. Czerń na grafice łączy się również z czarnymi nogami stołu jadalnego. Detale lubią łączyć się z innymi detalami. Jeśli kochasz kolor i szukasz sposobu na stworzenie kolorowej mieszanki starego i nowego, wybierz pojedyncze elementy tego samego koloru i barwy uzupełniające. Unikaj mieszania zbyt wielu kolorów lub używania tych, które są zbyt wyeksponowane, ponieważ opanują one całą przestrzeń.

3. Stare nie zawsze znaczy zabytkowe

Antyk to przedmiot dekoracyjny, mebel lub inne dzieło sztuki rzemieślniczej stworzone we wcześniejszym okresie, gromadzone i cenione ze względu na jego piękno, jakość wykonania i wiek. Babcina meblościanka zdecydowanie nim nie jest. Wybieraj mądrze wszystkie stare elementy. Nie muszą to być antyki, ale powinny mieć w sobie charakter i urok. Usunięcie uszkodzeń, odprysków farby lub lakieru, odnowienie zardzewiałych i zużytych uchwytów lub ponowne wytapicerowanie wyblakłej tkaniny nada przedmiotowi nowe życie i pomoże mu lepiej dopasować się do nowego, współczesnego otoczenia.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *